Вдруге в історії вдалося досягнути ремісії в пацієнта з ВІЛ

rawpixel-1376320-unsplash (1)

Вдруге в історії вченим вдалося досягнути стану ремісії в британського пацієнта з ВІЛ після пересадження стовбурових клітин.

Неназваний лондонський пацієнт з 2003 року жив із ВІЛ, а в 2012 році у нього виявили злоякісне захворювання лімфоїдної тканини.

Крім лікування хіміотерапією, лікарі пересадили гемопоетичні стовбурові клітини від донора з двома копіями гену CCR5Δ32. Це призвело до стадії ремісії захворювання на ВІЛ-інфекцію та злоякісного захворювання.

Чоловік легко пережив трансплантацію та перестав вживати антиретровірусну терапію. Він перебуває в стані ремісії 18 місяців.

Проте лікарі підкреслюють, що говорити про повне одужання зарано.

Також 10 років тому в Німеччині чоловік із ВІЛ перейшов у стадію ремісії після пересадки стовбурових клітин від донора з мутацією. Крім того, у пацієнта був лейкоз, йому двічі робили пересадку. Також він проходив променеву терапію всього тіла.

На думку вчених, позитивний результат з лондонським пацієнтом свідчить про те, що випадок десятирічної давності не був аномалією. Науковці зазначають, що існує можливість лікування на основі мутації в гені CCR5Δ32.

Доктор Ендрю Фрідман із Кадіффського університету зазначив, що потрібен час, щоб зрозуміти, що вірус не повернеться на пізнішому етапі.

«Цей тип лікування не підходить для лікування мільйонів людей. Проте таке дослідження допоможе в розробці ліків проти ВІЛ», – сказав Фрідман.

Нагадаємо, додатки на смартфонах ефективніше показують стан серця за звичайні тести.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.