Вчені розробили GPS для людського організму

Medical

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили технологію для відстеження рухомих імплантів всередині організму людини.

Рухливі імпланти використовують для безболісної діагностики. Наприклад, коли замість шлункового зонда пацієнту потрібно проковтнути крихітний датчик.

Для таких імплантів вчені з MIT розробили систему ReMix, яка визначає місце розташування імпланту за радіосигналом, який він передає. Сам імплант не повинен бути обладнаний антеною, батареєю чи будь-яким джерелом живлення: він просто відображає сигнал, який передає зовнішній радіопристрій.

Тести на тваринах показали, що такий «GPS для організму» дозволяє відстежити розташування імплантів з точністю до одного сантиметра.

Однією з потенційних областей застосування ReMix є протонна терапія – тип лікування раку, при якому пухлину «бомбардують» протонами, розігнаними у прискорювачі часток.

Цей метод терапії вважають доволі ефективним, але потрібно точно знати, де розташована пухлина, щоб не наражати на опромінення здорові тканини. За словами вчених, з системою ReMix розташування пухлини можна буде відстежувати в режимі реального часу.

Нагадуємо, що вчені використають Google Glass, щоб допомогти дітям з аутизмом.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.