Науковці винайшли знеболювальне, сильніше за морфін

Pills

Американські вчені винайшли експериментальну сполуку хімічних речовин, що знеболює ефективніше за морфін і не викликає звикання. Препарат назвали АТ121.

До сьогодні одними з найефективніших методів лікування сильного болю є опіоїди, що пов’язані з групою рецепторів у мозку. Вони блокують біль і викликають відчуття задоволення одночасно. Звідси виникає залежність.

Нова сполука AT121 зв’язує ті ж рецептори, що й звичайні препарати. Однак новий лікарський засіб додатково націлений і на іншу групу рецепторів, які задіяні в інстинктивній та емоційній поведінці.

Саме тому АТ121 здатен одночасно полегшити біль та заблокувати відчуття задоволення.

Крім того, препарат не має побічних ефектів, які мають опіоїди, зокрема, свербежу або проблем з диханням, що виникають у результаті вживання таких наркотичних речовин, як морфін.

Сполука вже пройшла випробування на щурах та мавпах. Мавпам вводили дозу AT121 у 100 разів меншу за звичайну дозу морфіну. Однак нова сполука забезпечувала таку ж дію, що й опіоїд. При цьому, коли тваринам дали доступ до препарату, вони його не шукали.

Наразі команда науковців проводить остаточні випробування. Далі вчені перейдуть до клінічних випробувань і проведуть тестування на людях.

Нагадуємо, що вчені розробили GPS для людського організму.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.