Нобелівського лауреата з медицини позбавили почесних звань через расизм

Nobel laureate Dr. James D. Watson, Chancellor, Cold Spring Harbor Laboratory.

Лабораторія ColdSpringHarbor у Нью-Йорку позбавила 90-річного біолога Джеймса Ватсона звання почесного канцлера, професора й піклувальника через його расистські висловлювання.

У нещодавній програмі на телеканалі PBS «Американські майстри: розшифровка Ватсона» науковець заявив, що гени впливають на відмінність між середнім IQ представників європеоїдної й негроїдної рас.

У лабораторії ColdSpringHarbor, яку колись очолював Ватсон, назвали слова вченого необґрунтованими й необдуманими. «Висловлювання доктора Ватсона гідні осуду, їх не підтримує наука. І вони жодним чином не відображають погляди лабораторії», – йдеться в заяві ColdSpringHarbor.

Раніше, у 2007 році, доктор Ватсон уже робив подібні заяви. Він зазначав, що бачить майбутнє Африки досить сумним. «Соціальна політика ґрунтується на припущенні, що їх інтелект відповідає нашому. Водночас тестування показують, що це не так», – підкреслював вчений. Проте згодом Джеймс Ватсон вибачився за свої висловлювання.

Наразі нобелівський лауреат проживає в будинку для літніх людей. Там він відновлюється після автомобільної аварії, що сталася в жовтні. Оточення Ватсона зазначає, що він мінімально усвідомлює події навколо нього.

У 1962 році Джеймс Ватсон разом із Френсісом Кріком і Морісом Вілкінсом здобули Нобелівську премію з фізіології й медицини за дослідження структури нуклеїнових кислот.

Нагадаємо, у 2018 році Нобелівську премію з медицини присудили за терапію раку.

Фото: Wikimedia Commons

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.