Студентський стартап допоможе діагностувати посттравматичні розлади

ALK_0025_2

Команда українських студентів у рамках програми CIG R&D LAB представила стартап «Айтрекінг у медичних дослідженнях». Розробка допоможе діагностувати посттравматичних розладів у військових.

Для цього команда експертів на чолі з лікарями з Головного військового клінічного госпіталю дослідили дві групи пацієнтів: із розладом і без. Згідно з результатами, у пацієнтів із посттравматичним синдромом є певна закономірність руху очей.

Методика ранньої об’єктивної апаратної діагностики допоможе вчасно виявити синдром. Крім того, її можна використовувати для попередження перевтоми водіїв.

«Технології дозволяють зафіксувати рух ока айтрекером і потім проаналізувати його на відповідність певному стану людини. Коли ми сформуємо еталонні показники для різних станів, ми отримаємо повноцінний комплекс для експрес-діагностики», – відзначив один із розробників доктор технічних наук Юрій Даник.

Така розробка дає змогу відійти від людського фактору в діагностуванні патологій. Людина відстежує точки на екрані, а реакції її зіниць фіксують у пам’яті айтрекера. Потім інформацію обробляють і роблять висновки щодо стану людини.

Нагадаємо, український стартап за годину зібрав $2000 на Kickstarter.

Фото: CIG

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.