Супрун закликала розслідувати саботаж міжнародного іспиту для студентів-медиків

suprun (1)

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала розслідувати факт саботажу студентами міжнародного іспиту з основ медицини.

На нього не з’явилося близько трьох тисяч студентів.

Супрун нагадала, що 1-3 липня студенти медвишів третього курсу за спеціальністю «Медицина» складали міжнародний іспит IFOM. Це випробування відбулося в рамках Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

«Іспит складало 10 099 студентів. Не з’явились 2783. При цьому переважна більшість – 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини. Лише 45 людей не з’явились з поважної причини, яку вони підтвердили документом», – зазначила Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

moz

Студенти ХНУ ім. Каразіна у перший день здачі іспиту перекрили вхід в університет. Аудиторії, де повинні були проходити іспити, були зачинені. Пізніше аудиторії відкрили, проте комп’ютери не були готові для роботи. Така ситуація була й в інших медичних університетах України.

Супрун зазначила, що ні разу не стикалася з таким спротивом за всю історію проведення іспитів IFOM.

Більшість студентів, які саботували іспит і не прийшли на нього – це студенти-іноземці. «По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була», – повідомила Супрун.

Координувала процес зі зриву іспиту колишня керівниця Центру тестування МОЗ Ірина Булах.

Уляна Супрун підкреслила, що всіх причетних до саботажу покарають.

«Зараз створюється міжвідомча комісія, яка розслідуватиме порушення і розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоб запобігти таким порушенням у майбутньому. Відповідальність за них буде жорсткішою», – додала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, 75% абітурієнтів вступили на бюджет за першими пріоритетами.

Фото: МОЗ, Уляна Супрун/Facebook

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.