У польському університетському шпиталі здійснили пересадку долоні руки

Hand

Хірурги з університетського клінічного шпиталю у Вроцлаві (Польща) провели операцію з пересадки долоні руки дорослій людині, яка її не мала від народження. Це перша в світі успішна операція такого типу.

32-річному жителю міста Замосць хірурги пересадили кисть руки. Наразі відторгнення кінцівки не сталося, а пацієнт уже може рухати пальцями. «Якщо все завершиться щасливо, то все вказує на те, що ми ввійдемо до історії медицини», – заявив керівник групи хірургів, яка проводила операцію, доктор медичних наук Адам Доманасевич.

Доманасевич поінформував, що його група дуже ретельно готувалася до операції, маючи декілька варіантів дій. До цього часу долоні пришивали людям, які їх втрачали за трагічних обставин. Натомість, уперше пересадили долоню людині, яка її не мала від народження. Донором була мертва людина.

За словами лікарів, найскладнішим було поєднати частини тіла донора і пацієнта з огляду на різницю у діаметрі артерій. Успішність операції можна буде оцінити не раніше, ніж через півроку, коли буде змога порівняти чи справність руки є кращою за протез.

Фото: unsplash.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.