У США створили електронний пластир для хронічних ран

Сhip

Американські інженери розробили пластир, який відстежує стан рани та вивільняє ліки в разі потреби.

Винахід оснащений датчиками температури та pH, а також мікроконтролером для обробки даних.

Пластир складається з двох основних шарів. Безпосередньо з раною контактує шар гідрогелю, в якому рівномірно розподілені сферичні полімерні частинки з антибіотиком цефазоліном. Цей полімер може вивільнювати ліки, якщо його тепература сягне 37°С.

Другий шар містить електроніку, що керує вивільненням ліків: на гнучкій полімерній підкладці розташовані датчики pH і температури, а також нагрівач.

Невеликий модуль з мікроконтролером зчитує та обробляє дані з датчиків. Він з’єднується з електродами пластиру та закріплюється на шкірі поруч з ним.

Bandage

Інженери обрали рівень pH в рані маркером інфікування. За умови нормального загоєння pH має бути в межах 5,5-6,5, якщо рана інфікована – він буде вищим.

Якщо pH досягає критичних показників, нагрівач збільшує температуру гідрогелю та змушує капсули вивільняти антибіотик, який потім потрапляє на поверхню рани.

Інженери провели кілька лабораторних тестів, зокрема підтвердили здатність пластиру відстежувати зміни pH, викликані присутністю золотистого стафілокока. Крім того, випробування на людських клітинах-кератиноцитах показали, що пластир для них не токсичний.

Нагадуємо, що американські вчені знайшли спосіб замінити уколи.

Фото: Tufts University, unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.